Hopp til hovedmenyen på siden Hopp til hovedinnholdet på siden

Kommunestyret 2019-2023

Oppdatert 10. februar 2020

Kommunestyret med 37 medlemar har det overordna ansvaret for den samla kommunale verksemda. Viktige saker i kommunestyret er økonomiplan, årsbudsjett, rekneskap, årsmelding, kommuneplan, reguleringsplanar.

 

Namn Rolle Parti Stad Tlf. e-post
Arnstein Menes Ordførar Senterpartiet Balestrand 41672733 arnstein.menes@sogndal.kommune.no
Vibeke Johnsen

Varaordførar

Gruppeleiar

Sosialistisk Venstreparti Sogndal 95899022 Vibeke.j@online.no
Berit Marie Ruud Medlem Senterpartiet Kaupanger 91512009 bemaruud@gmail.com
Bjarte Stedje Medlem Senterpartiet Sogndal 91674434 bjartest@gmail.com
Bodil Merete Andersen Strand Medlem Senterpartiet Leikanger 97010725 bodstra@online.no
Gabriel Skjulhaug Yttri Medlem Senterpartiet Leikanger 95465133 gabrielyttri@gmail.com
Henrik Johannessen Selvåg Medlem Senterpartiet Kaupanger 90246476 henrikjselvaag@gmail.com
Ivar Slinde Medlem Senterpartiet Slinde 48155401 ivara.s@online.no
Karen Marie Hjelmeseter

Medlem

Gruppeleiar

Senterpartiet Fardal 91847736 km@hjelmeseter.no
Kristin Rundsveen Medlem Senterpartiet Sogndal 90890713 kr_ru@hotmail.com
Laila Njøs Eikeland Medlem Senterpartiet Leikanger 97542072 lailanje@online.no
Magne Bruland Selseng Medlem Senterpartiet Kaupanger 91178327 magne.b.selseng@hotmail.no
Malén Røysum Medlem Senterpartiet Liekanger 99109368 malenroysum@gmail.com
Ole Simen Nesdal Medlem Senterpartiet Leikanger 99607677 osnesdal@gmail.com
Per Hilleren Medlem Senterpartiet Sogndal 47607532 peren@online.no
Svein Jarle Slinde Medlem Senterpartiet Fardal 95289064 svein.jarle@slinde.no
Tore Feten Medlem Senterpartiet Balestrand 48095608 tfeten@gmail.com
Antonella Patricia Vidal Ottone Medlem Arbeidarpartiet Balestrand 91649171 antito84@gmail.com
Clara Øberg Medlem Arbeidarpartiet Sogndal 41530713  
Henny-Kristin Asperanden Navarsete

Medlem

Gruppeleiar

Arbeidarpartiet Leikanger 95559923 asperanden@hotmail.com
Kjetil Kvåle Medlem Arbeidarpartiet Sogndal 95206574 kjetil@kpsf.no
Ole André Aarvoll Medlem Arbeidarpartiet Sogndal 90562018 ole.andre.aarvoll@gmail.com
Stig Ove Ølmheim Medlem Arbeidarpartiet Slinde 48104840 stigove.olmheim@gmail.com
Arne Glenn Flåten

Medlem

Gruppeleiar

Høgre Kaupanger 91300946 minpost@mac.com
Gunnhild Olstad Bøyum Medlem Høgre Kaupanger 41569161 g.boyum@kr-rekneskap.no
Laila Elisabeth Wigum Medlem Høgre Sogndal 91377364

laila.elisabeth.wigum@vlfk.no

Lars Trygve Sæle Medlem Høgre Balestrand 95949567 l-trs@online.no 
Solfrid Fossberg Medlem Høgre Leikanger 97501474 solfrid.fossberg@hotmail.com
Anna Helen Hamre Medlem Sosialistisk Venstreparti Leikanger 98821355 annahhamre@gmail.com
Hans Christian Knutsen Medlem Sosialistisk Venstreparti Sogndal 95923462 hans.christian.99@hotmail.com
Oddbjørn Bukve Medlem Sosialistisk Venstreparti Sogndal 48054368 oddbjorn@bukve.org
Frode Bøthun

Medlem

Gruppeleiar

Kristeleg Folkeparti  Balestrand 97101796 frode.bothun@gmail.com
Margrete Haug Medlem Kristeleg Folkeparti  Sogndal 48080469 margrete.haug@lerum.no
Bjarte Haugen Medlem Venstre Fjærland 41324789 bjarte.haugen@gmail.com
Trude Risnes

Medlem

Gruppeleiar

Venstre Leikanger 48168287 trude.risnes@gmail.com
Rita Navarsete

Medlem

Gruppeleiar

Framstegspartiet Sogndal 48054371 ritanavarsete@gmail.com
Ståle Loftesnes

Medlem

Gruppeleiar

Miljøpartiet dei Grøne  Kaupanger 41292803 staaleloft@hotmail.com
  • Skjema
  • Tenesteomtale
  • Dokument
  • Lenker